22 12 2018

Změna ordinačních hodin

17 12 2018

Změna otevírací doby o vánočních svátcích

O letošních vánočních svátcích bude rehabilitace uzavřena od 21.12.2018 do 1.1.2019. Děkujeme za pochopení a současně Vám přejeme krásné a klidné prožití vánočních svátků a úspěšný vstup do roku 2019.

Eva, Michaela, Jana a Tereza

17 12 2018

PF 2019

     

11 11 2018

Partner mladých fotbalistů FK Teplice

Musíme se pochlubit, že v těchto dnech se naše zařízeni stalo partnerem mladých fotbalistů klubu FK Teplice.  Moc se těšíme na spolupráci.

        

26 10 2018

Metoda Ludmily Mojžíšové

Metoda dle Ludmily Mojžíšové
Tato metoda se skládá ze dvou důležitých složek, a to vlastně ze složky pasivní,
což je část, kterou zastává fyzioterapeut nebo odborně vyškolený rehabilitační pracovník,
jde o kloubní mobilizace, pasivní pohyby, také i měkké techniky a uvolnění svalstva pánevního dna
a ze složky aktivní, tedy ze cvičení. Konkrétně z deseti základních a dvou přidaných cviků.
Obě složky na sebe cíleně navazují a slouží k odstranění svalové nerovnováhy, která vzniká vlastně už od dětství, kdy se začínáme diferencovat na praváky nebo leváky a od té doby nepoužíváme své tělo zcela rovnoměrně.  Proto se některé svaly našeho těla přetěžují, jiné zkracují a jiné zase oslabují. To pak mění funkci nejen svalů, ale i funkce dalších orgánů.
Díky této metodě se dají řešit obecně funkční poruchy pohybového aparátu, tzn. bolesti zad (krční, bederní páteř), hlavy a dysfunkce v oblasti pánevního dna, tedy menstruační bolesti, bolestivá kostrč, některé druhy funkční ženské (i mužské) sterility (neplodnosti), některé druhy inkontinence, apod.

Léčba některých druhů ženské funkční sterility - princip
Protože se v této metodě zabýváme převážně svalovinou pánevního dna, která úzce souvisí se stavem pohlavních orgánů a jejich funkcí,  řešíme v první řadě uvolnění a následné rovnoměrné zpevnění této svaloviny. Aby docházelo k lepšímu postavení orgánů, zásobení krví a živinami, a tím ke zlepšení funkce. Stejně tak problémy v této oblasti souvisí i se stavem a postavením páteře a pánve, protože odtud vycházejí nervy mířící k pohlavním orgánům. Mojžíšová se tedy vlastně zabývá svaly - ty zkrácené a příliš napjaté uvolňuje, ty oslabené posiluje.